Windows 8 vs Windows RT - Czyli różnice. | Z4Y.pl Zone4You - Strefa dla Ciebie

Panel

Zarejestruj

Zawartość

Forum
Programowanie i Webmastering
Poradniki
Windows 8 vs Windows RT - Czyli różnice.

Zgłoś post

Powód zgłoszenia: 

Zgłoszenie zostało wysłane pomyślnie!

Dziękujemy za pomoc w utrzymywaniu porządku na forum.

Postaramy się jak najszybciej zrealizować twoje zgłoszenie.Windows 8 vs Windows RT - Czyli różnice.

Temat rozpoczęty przez Xer,

Avatar użytkownika Xer Xer Administrator Posty: 3491
Witam!

W tym temacie postaram się opisać najprościej jak się da i najmniej męcząco (czyli krótko) różnice pomiędzy systemami Windows 8 a Windows RT.

Windows 8
Jest to kolejna odsłona systemu operacyjnego na platformy x86 oraz x64 który znamy od lat. System posiada wsteczną kompatybilność (posiada wersję jądra 6.2, natomiast gdy Windows 7 posiada 6.1 a Vista 6.0 - dla porównania Windows XP posiada wersję 5) co oznacza że (teoretycznie) wszystkie aplikacje które mogliśmy bezproblemowo uruchomić na Windows Vista/7, na Windows 8 także uruchomimy bez najmniejszego problemu. Ludzie bardzo negatywnie nastawieni są na ten system, ale nie z powodu złej funkcjonalności, lecz z powodu wielu nowości w systemie których ludziom zwyczajnie nie chce się uczyć. Do istotnych nowości możemy zaliczyć:
- Interfejs Modern UI - jest on pewnym rodzajem "zamiennika" Menu Start znanego nam z poprzednich edycji systemu i ma prawie taką samą zasadę działania z tym że został głównie obmyślany pod ekrany dotykowe (Tablet).
- Brak Aero Glass - przezroczystość w okienkach aplikacji/folderów
- Brak przycisku Menu Start - przycisk wywołujący Menu Start został zwyczajnie usunięty i został zastąpiony naciśnięciem w sam róg ekranu (tam gdzie był niegdyś prxycisk)

Windows RT
Jest to pierwszy system operacyjny na platformy ARM stworzony przez firmę Microsoft. System wizualnie jak i działaniem nie różni się od systemu Windows 8. Więc czym się różni?
- Wbudowany pakiet Office 2013 RT
- Brak możliwości instalowania aplikacji pulpitowych - aplikacje które możemy instalować w normalnym Windows'ie po prostu nie działają pod Windows RT
- Możliwość instalowania aplikacji WYŁĄCZNIE ze sklepu Windows - ograniczona została swoboda instalowania aplikacji z nieznanych źródeł, aplikacje możemy nabyć tylko i wyłącznie za pośrednictwem sklepu Windows

Mam nadzieję że z grubsza mój temat uświadomi wielu z was na temat systemów Windows 8 i RT.

Pozdrawiam!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Grafika wstawiona przez użytkownika


Użytkownicy przeglądający ten wątek (1 os, w tym: zalogowani - 0, anonimowi - 0, goście - 1)

Aktualnie brak zalogowanych użytkowników.