Recenzja Apple iPhone X | Z4Y.pl Zone4You - Strefa dla Ciebie

Panel

Zarejestruj

Zawartość

Forum
HydePark
Technologie
Smartfony
Recenzja Apple iPhone X

Zgłoś post

Powód zgłoszenia: 

Zgłoszenie zostało wysłane pomyślnie!

Dziękujemy za pomoc w utrzymywaniu porządku na forum.

Postaramy się jak najszybciej zrealizować twoje zgłoszenie.Recenzja Apple iPhone X

Temat rozpoczęty przez Xer,

#iphone #10 #anniversary #edition #apple
Avatar użytkownika Xer Xer Administrator Posty: 3491
Hej, hej!

Jako iż trochę od premiery tego urządzenia już minęło, postanowiłem, że opiszę swoje wrażenia dotyczące jubileuszowego sprzętu od firmy Apple - iPhone'a X.


Słowami wstępu.
SpoilerDawno, dawno temu, za górami za lasami.. < Wróć.

Jeszcze przed premierą na temat nowego iUrządzenia mogliśmy się dowiedzieć sporo informacji na różnych zagranicznych jak i małpowanych polskich portali technologicznych.

Pierwszy raz, gdy zobaczyłem ekran iPhone'a X bardzo się wystraszyłem z powodu Notch'a występującego w górnej części wyświetlacza, na którym to znalazły się min. zaawansowana kamera TrueDepth czy głośnik.

Skąd te obawy?
Głównym moim powodem do niepokoju były aplikacje czy filmy - wyobrażałem sobie, że przeglądając Z4Y, górny pasek nawigacyjny będzie zasłonięty przez wspomnianą wcześniej wysepkę a podczas oglądania filmów będzie sporo uciętego obrazu.

Kolejną sprawą do niepokoju była zmiana systemu TouchID na FaceID pozwalającego identyfikować twarz - po użytkowaniu Lumii 950 XL parę lat temu, tego typu rozwiązanie było bardzo uciążliwe, ponieważ trzeba było się patrzeć prosto w skaner tęczówki a i zdarzyło mi się, że zupełnie obca osoba potrafiła swoim wzrokiem odblokować to urządzenie.

Oprócz dwóch powyższych, nurtowało mnie także kilka innych, aczkolwiek drobnych zmian jak np. szklane plecki.

Czy moje obawy przedpremierowe były słuszne? Przekonajmy się!


Unboxing.
SpoilerGdy otrzymałem pudełko z dziesiątym iPhone'm, nie zrobiło ono na mnie jakiegoś większego wrażenia - wyglądało zupełnie tak samo, jak kilka wcześniejszych modeli z różnicą obrazku iPhone'a X na urządzeniu zamiast 7mki czy 8mki.

Grafika wstawiona przez użytkownika

Zapaliłem więc 2 fajki, ponieważ zacząłem przeczuwać najgorsze, że sprzęt w ogóle mnie nie ruszy a pieniądze wyrzuciłem w błoto.
No ale nic, fajki spalone - więc czas na Unboxing sprzętu.

W środku znalazło się to, co od modelu 7, czyli:
* Słuchawki na złącze Lightning
* Ładowarka sieciowa
* Kabel lightning
* Przejściówka z Lightning na MiniJack 3,5"
* 2x białe naklejki z logo Apple
* Kilka karteczek z opisem/instrukcjami do których raczej nikt nigdy nie zagląda

Oraz...

Grafika wstawiona przez użytkownika
iPhone X!

Po wyjęciu sprzętu z pudełka oniemiałem - wyglądał on doskonale z każdej strony, mogę wręcz powiedzieć, że mnie oczarował!
Już w tym momencie wyrobiłem sobie zdanie, że jest to najładniejszy smartfon istniejący obecnie na rynku.
Jego ogromny wyświetlacz w urządzeniu o tak małych gabarytach sprawił, że sprzęt wyglądał jakby był wyjęty żywcem z przyszłości.

Wszelkie "boki" urządzenia powiedziałbym, że zawierają wszystko to, co powinien mieć smartfon, czyli:

Prawy Bok: Przycisk Siri / Blokada ekranu
Grafika wstawiona przez użytkownika

Góra: Nic
Grafika wstawiona przez użytkownika

Lewy Bok: Przycisk Volume Up, Przycisk Volume Down, Przełącznik wyciszenia
Grafika wstawiona przez użytkownika

Dół: Głośnik, Złącze Lightning
Grafika wstawiona przez użytkownika

Jeżeli chodzi natomiast o przód i tył...

Z tyłu uświadczymy piękne, aczkolwiek jak widać niesamowicie palcujące się plecki urządzenia, na których znajdziemy podwójny teleobiektyw z poczwórną lampą LED.
Grafika wstawiona przez użytkownika

A z przodu... ogromny 5,8 calowy wyświetlacz którym jest wypełniony niemal cały front urządzenia, z wyjątkiem notch'a na którym znajdują się: kamera odpowiedzialną głównie za funkcję FaceID (TrueDepth), głośnik (służy także do odtwarzania dźwięku stereo), czujniki.

Zapewne niektórych z was zainteresuje fakt, dlaczego nie ma tutaj nigdzie przycisku "Power"?
Otóż, aby wyłączyć urządzenie, należy teraz wykonać pewną kombinację, mianowicie należy przytrzymać: "Przycisk Lock + Przycisk Volume".


Pierwsze chwile spędzone z iPhone'm X
SpoilerSzczerze mówiąc, spodziewałem się, że nie będzie łatwo "okiełznać" tego wariata, z racji faktu, że zerwał on z praktycznie wszystkimi starymi przyzwyczajeniami przez brak przycisku "Home".

No ale okej - uruchamiam sprzęt, wybieram język Polski i... dostaję komunikat "Zbliż urządzenie do innego iPhone'a aby go skonfigurować" - WTF? Ma mnie faken za debila?
Ale, że jak... iPhone'a mam przybliżyć do innego iPhone'a... ? Myślę sobie, pewnie jakiś żart żebym potem strzelił FacePalm'a no ale spróbuję, co mi szkodzi.
Ku mojemu zdziwieniu, po położeniu iPhone'a X obok mojego starego iPhone'a 7 Plus - na starszym urządzeniu wyskoczyło okienko z pytaniem czy chce skonfigurować nowe urządzenie i nadal zastanawiam się jak oni to do cholery zrobili?!
Ale nic... daję tak, wpisuję swój kod pin i po chwili ku mojemu zdziwieniu konfiguracja nowego urządzenia przebiegła pomyślnie - zero zabawy w ustawienia, po prostu rewelka!
Jednak po konfiguracji zostałem oczywiście zapytany czy chcę skorzystać z funkcji "FaceID" do której byłem wcześniej jak już pisałem bardzo sceptycznie nastawiony.
Odpalam więc konfigurację FaceID - na początku muszę obracać głową powoli dookoła - etap trwał ten może jakieś 5 sekund?
Następnie czas na drugi etap - tutaj uwaga: należy obracać głową powoli dookoła.
Tak jest, nie pomyliłem się - drugi etap wygląda identycznie jak pierwszy i trwa dokładnie tyle samo czasu.
Więc po jakichś 10 sekundach konfiguracji - FaceID jest gotowe i mogę korzystać ze smartfona!


Dłuższe chwile spędzone z iPhone'm X
SpoilerUrządzenie przesiedziało w moich rękach już dość sporo czasu, bo ponad kilkanaście godzin - czas więc na opisanie moich ostatecznych wrażeń.

FaceID
Narzędzie autoryzacji którego się tak bałem, działa naprawdę rewelacyjnie - z reguły zapominam nawet, że coś takiego istnieje, ponieważ działa to tak szybko i zręcznie, iż można by uznać, że po prostu nie działa.
Zakładałem kapelusz, 2 pary okularów (korekcyjne oraz przeciwsłoneczne), opitoliłem potem brodę i... FaceID działał bez zarzutów!
Jedynym problemem w działaniu tej funkcji była chusta.
Po nałożeniu jej na twarz + założeniu okularów + kapelusza, w żaden sposób nie mogłem odblokować smartfona za pomocą tej autoryzacji.
Czy jest to wada? Moim zdaniem zdecydowanie nie, FaceID działa dużo sprawniej od TouchID a przy tym jest prawie niezauważalne w użytkowaniu - a, że zasramy sobie całą twarz różnym badziewiem to nie ma tutaj nic dziwnego.
W szaliku czy chuście nie każdy chodzi, a jak już chodzi to tylko w zimę, a w zimę jak wiadomo TouchID także nie działało przez rękawiczki czy przemarznięte palce - tutaj wystarczy jednak obniżyć szalik poniżej nosa i włala, wszystko cacy 😉

Wyświetlacz z wysepką
Na pierwszy ogień postanowiłem wykonać screen'a aby zobaczyć jak będzie się on prezentował.
Ku mojemu zdziwieniu, screenshot wygląda zupełnie tak, jakbyśmy mieli kwadratowy wyświetlacz - pierwszy problem z notche'm więc z głowy!
Grafika wstawiona przez użytkownika
Kolejną sprawą były aplikacje.
Tutaj rozwiązanie problemu którego się tak bałem jest wręcz doskonałe - gdy aplikacja nie została przez twórców dostosowana specjalnie pod iPhone'a 10, zostaje wyświetlona po prostu kwadratowo z pominięciem obszaru w którym jest wysepka - natomiast aplikacje przystosowane wyświetlają się na całym ekranie - także drugi problem z głowy! 😃

Przykład aplikacji "niedostosowanej":
Grafika wstawiona przez użytkownika

Przykład aplikacji "dostosowanej":
Grafika wstawiona przez użytkownika

Nadszedł czas na filmy...
Tutaj do wyboru mamy dwie opcje:
1 - Wyświetlać film "kwadratowo", czyli z wyłączeniem małego obszaru wysepki
2 - Wyświetlać film "na całym ekranie", czyli łącznie z wysepką.
Osobiście preferuję opcje nr.2, ponieważ ta wysepka w rzeczywistości jest tak mała, że kompletnie nie przeszkadzała mi w oglądaniu filmu.

Głośniki
Niektórzy z was, może czytali moją recenzję na temat iPhone'a 7 Plus po jego premierze - wspominałem tam, że była to dla mnie jedna z kluczowych zmian sprzętu z modelu 6S.
Głośniki grały tam wyśmienicie i w pełni zamieniły mi przenośny głośniczek na Bluetooth.
Jak jest w X'ie... ? Jeszcze lepiej! Głośniki nadal są w stereo a oprócz tego dostały mega kopa, co słychać już po pierwszym uruchomieniu dowolnego dźwięku - wcale się o tę zmianę nie prosiłem, z racji, że tamte w 7mce już były dla mnie świetne a tutaj tak miłe zaskoczenie - porównując na oko ze starszym modelem, wydaje mi się, że grają około 50% głośniej a do tego czyściej.

Gesty
Bałem się tego jak ognia i sądziłem, że zajmie mi z tydzień jak nie dłużej opanowanie nowych gestów przez brak przycisku "Home" - obawa ta jak się okazało, była całkowicie nietrafiona.
Do nowych gestów przyzwyczaiłem się już po jakichś... 5 minutach? I to w dodatku do tego stopnia, że powrót do "sterowania" na starszym modelu był dla mnie po prostu niewygodny.
- Gest przełączania aplikacji poprzez przesunięcie palca u dolnej krawędzi w lewo bądź w prawo to coś świetnego - dla mnie nawet zastępuje to multitasking (kilka aplikacji uruchomionych jednocześnie jak w Windowsie w okienkach), przez co od razu stałem się w niebowzięty.
- Gest wyłączania (a raczej chowania) programu... czegoś prostszego i bardziej intuicyjnego powiadam wam - NIE DA SIĘ WYMYŚLIĆ, brak mi po prostu słów aby to opisać - klikanie przycisku "minimalizuj" na Windows'ie to męczarnia wobec gestu pociągnięcia aplikacji od dolnej krawędzi w górę.
- Gest listy uruchomionych aplikacji - tutaj już tak fajnie niestety nie jest, powiem szczerze, że jest to nawet toporne, jeżeli tak jak ja przyzwyczailiście się do co chwilowego przeglądania "listy" aplikacji - należy tutaj pociągnąć od dolnej krawędzi ekranu a następnie umiejętnie przeciągnąć palec ku środka ekranu i przytrzymać go chwilkę. Tutaj zdecydowanie wygrywa przycisk "Home".
- Gest wyłączania (całkowitego) aplikacji. Tutaj także nie jest kolorowo - nie dość, że trzeba wywołać gest listy uruchomionych aplikacji, to jeszcze przytrzymać chwilkę palec na dowolnej z aplikacji aby wyskoczył przy niej mały "X". Możemy wtedy albo standardowo przeciągnąć aplikację w dół aby ją zamknąć, bądź nacisnąć przy niej mały przycisk "X". Jak się pewnie domyślacie, tutaj także wygrywają stare rozwiązania.

(Gesty?) Powiadomienia i Centrum sterowanie
W nowym sprzęcie aby wywołać Powiadomienia, należy przeciągnąć od lewej, górnej części ekranu w dół.
Natomiast jeśli chodzi o centrum sterowania, przeciągamy palcem od prawej, górnej części ekranu w dół.
Te gesty także są jak dla mnie bardzo wygodne i po prostu dobre.

Szybkość
Po raz kolejny zawiodłem się na swoich oczekiwaniach.
Zarówno posiadając model 6S, myślałem, że szybciej urządzenie działać już nie może i nowszy model będzie działał tak samo.
I co? I dupa - Kupiłem 7 Plus i okazało się, że chodził jeszcze szybciej.
No to teraz sobie mówię - Taki ch*j - Teraz już szybciej być nie może.
I co?... i znowu się myliłem. Urządzenie popier*ala niczym Szerszeń z gazu na benzyne w porównaniu do 7mki - możliwe, że to wina gestów które działają sprawniej i potrzebują mniej czasu na reakcję, tak czy siak nie wnikam to - po prostu teraz czuję, że lecę w 100% na benzynce!

Aparat
Z racji, że sporo zdjęć nie robię - nie miałem okazji a nawet chęci porównywania aparatu do starszych modeli.
Dałem radę przetestować jedynie tryb portretowy na moim bracie, który wypadł wręcz znakomicie (aczkolwiek bez lampy błyskowej, bo z lampą wyglądał niczym Jezus chodzący po wodzie) - przez chwilę się poczułem nawet jak profesjonalny fotograf!

Bateria
Nie jestem w stanie dokładnie opisać tutaj co i jak, bo musiałbym przeprowadzać tutaj szczegółowe testy, aczkolwiek z moich odczuć wydaje mi się, że bateria trzyma w 10tce nieco dłużej niż w 7 Plus którego wcześniej miałem - bateria zadziwiająco wolno mi zlatywała (a może to wina baterii, bo w 7 Plus za ten rok czasu trochę się zdążyła zużyć... ?) - w każdym bądź razie: nie wiem, nie znam się, ale według moich osobistych odczuć działa sporo dłużej - powiedziałbym nawet, że z 1 - 3h dłużej.

Ładowanie Bezprzewodowe
Z pozostałych nowości, należy wymienić ładowanie indukcyjne, co jest dla mnie prawdziwym wybawieniem.
Do tej pory korzystałem z "cewek indukcyjnych" z allegro, które niszczyły mi się po maksymalnie paru tygodniach, aż ostatecznie kupiłem etui firmy Nillkin, model Magic QI z wbudowaną cewką.
Etui niby spoko bo ładuje indukcyjnie, ale jednak taki trochę kloc, no i zajmuje port Lightning.
W każdym bądź razie, jest to dla mnie świetna sprawa i bardzo cieszę się z implementacji tego modułu.


Podsumowanie
SpoilerNowy iPhone X to coś na co czekałem wiele lat, chociaż nawet o tym wcześniej nie wiedziałem (no może poza cewką indukcyjną o którą błagałem odkąd przesiadłem się z Lumii na iPhone'a).
Od premiery zrobił na mnie naprawdę sporo pozytywnych wrażeń i efektów "WOW".
To jest coś pięknego, wręcz cudo inżynieryjne - gdybym miał go oceniać w skali od 1 do 10...
Bez najmniejszych wyrzutów sumienia dałbym równiutką dychę (10/10).
Szczerze i z czystym sumieniem polecam każdemu to urządzenie.


Jeżeli ktoś dotrwał do końca, to podziękował! 😊 No i Pozdrawiam! 😉
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Grafika wstawiona przez użytkownika

Avatar użytkownika Wayne Wayne Z4Y Friends Posty: 13699
Recenzja 10/10, a teraz oddawaj mi twojego +7. 😀
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


s t y l e _ i s _ e v e r y t h i n g

ウェイン
Avatar użytkownika Perwersyjny Perwersyjny Były Moderator Posty: 2381
Wow, świetna lektura :o
Ja jednak preferuje samsung'a, bo jak narazie mnie żaden z moich modeli nie zawiódł.
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika booojowniq booojowniq Zablokowany Posty: 6
Szanuje za wydanie 6k na telefon ktory nie rozni sie niczym od tych za 1k ale hajs z classica wiec mozna xdd
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Riso Riso Moderator Metin2 Posty: 3309
Ja tam preferuje Huawei'a ale propsy za tak ładnie opisaną recenzje 😃
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Avatar użytkownika LilPump LilPump Zablokowany Posty: 7
Użytkownik booojowniq, 2017-11-05 18:56:05 napisał:

Szanuje za wydanie 6k na telefon ktory nie rozni sie niczym od tych za 1k ale hajs z classica wiec mozna xddMówi typek który nawet ip5 nie miał a najwiecej do gadania ze android>ios

Śmieszny pies
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Xer Xer Administrator Posty: 3491
Użytkownik LilPump, 2017-11-05 19:06:05 napisał:Mówi typek który nawet ip5 nie miał a najwiecej do gadania ze android>ios

Śmieszny piesIgnorantów pełno na tym świecie, gdyby każdy chciał się nimi przejmować to by zwariował 😇
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Grafika wstawiona przez użytkownika

Avatar użytkownika Arcan Arcan Zablokowany Posty: 11129
Ładnie napisana Recenzja

Ale mnie to nie przekonuje kupno tak drogich telefonów
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Jeżeli w jakikolwiek sposób ci pomogłem kliknij Lubię To 😃

Grafika wstawiona przez użytkownika

Globalny Moderator Forum od 03.12.2015 do 04.12.2017
Avatar użytkownika WPDzik WPDzik Użytkownik Posty: 1329
Kozak recenzja ;)

Chociaz jak odebralem swojego x'a i porownalen do starego ip 6s+ to wydaje mi sie strasznie badziewny w wykonaniu :v

I chyba jako jedyny iphone, w kolorze srebrnym z***biscie wyglada :v Post edytowany przez WPDzik
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

RaviaMT2:
TopNinja - Ninja Archer 100lv
BomV - Ninja Dagger 100lv
Pers - Sura WP 99lv
xLOTNIKx - Wojownik Body 100lv
RangeMax - Wojownik Body 100lv
Pravvy - Wojownik Mental 100lv
Morphine - Szaman Smok 99lv
ZajoncTOP1 - Sura BM 15lv


Avatar użytkownika booojowniq booojowniq Zablokowany Posty: 6
Użytkownik LilPump, 2017-11-05 19:06:05 napisał:Mówi typek który nawet ip5 nie miał a najwiecej do gadania ze android>ios

Śmieszny piesA ty skad wiesz co mialem a czego nie mialem psie
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika LilPump LilPump Zablokowany Posty: 7
Użytkownik booojowniq, 2017-11-05 21:05:09 napisał:A ty skad wiesz co mialem a czego nie mialem psieBo jesteś jeba na pizda biedna
Kolega sobie odpocznie na zawsze. Post edytowany przez Xer
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika WPDzik WPDzik Użytkownik Posty: 1329
Użytkownik booojowniq, 2017-11-05 21:05:09 napisał:A ty skad wiesz co mialem a czego nie mialem psiePewnie dlatego ze jedynym twoim argumentem ze ip jest c**jowy to cena

I ten argument jest strasznie c**jowy bo nawet za 10k nie kupisz telefonu ktory dorowna szybkosci ip

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0

RaviaMT2:
TopNinja - Ninja Archer 100lv
BomV - Ninja Dagger 100lv
Pers - Sura WP 99lv
xLOTNIKx - Wojownik Body 100lv
RangeMax - Wojownik Body 100lv
Pravvy - Wojownik Mental 100lv
Morphine - Szaman Smok 99lv
ZajoncTOP1 - Sura BM 15lv


Avatar użytkownika booojowniq booojowniq Zablokowany Posty: 6
Użytkownik LilPump, 2017-11-05 21:14:16 napisał:Bo jesteś jeba na pizda biednaTak jak twoja matka?
Kolega sobie odpocznie na zawsze. Post edytowany przez Xer
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Deymon Deymon Użytkownik Posty: 1903
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika hilario92 hilario92 Użytkownik Posty: 5
Apple ma bardzo dobrze sprzęty ze świetnymi parametrami, sam mam iPhona od wielu lat i jestem zadowolony.
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika kosier kosier Użytkownik Posty: 91
Zgadzam się. Całkiem fajny ekosystem. Działa całkiem stabilnie i nie ma większych problemów z używaniem. Raz, jak mi się zablokował, to wysyłałem kurierem do http://silico-bit.com/serwis-i-naprawa-telefonow-apple-poznan. Zrobili co trzeba i działa. Całkiem dobry serwis apple. Nie tylko to robią, więc warto ich zapamiętać. Dla mnie zaskoczeniem było to, że przesyłka w obie strony była przez nich ubezpieczona.
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Beciks00 Beciks00 Użytkownik Posty: 111
Apple rzeczywiście ma bardzo dobry sprzęt i to nie tylko telefony, także komputery, smartwatche, tablety. Super jest to, że można wszystko fajnie ze sobą połączyć. Ten kto ma ich urządzenia to na pewno wie dlaczego też drożej kosztują. Ja do kompletu kupiłam sobie również AirPods Max i się nie zawiodłam.
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika miseczkowa miseczkowa Użytkownik Posty: 157
mam iphona 12 pro max z promocji z https://lantre.pl/ i nie zaluje ani zlotowki. niebo a ziemia jesli chodzi o porownanie do zwyklych smartfonow
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Użytkownicy przeglądający ten wątek (1 os, w tym: zalogowani - 0, anonimowi - 0, goście - 1)

Aktualnie brak zalogowanych użytkowników.