Od zera do daggera - poradnik zabójcy by Grash | Z4Y.pl Zone4You - Strefa dla Ciebie

Panel

Zarejestruj

Zawartość

Forum
Metin2
Poradniki
Od zera do daggera - poradnik zabójcy by Grash

Zgłoś post

Powód zgłoszenia: 

Zgłoszenie zostało wysłane pomyślnie!

Dziękujemy za pomoc w utrzymywaniu porządku na forum.

Postaramy się jak najszybciej zrealizować twoje zgłoszenie.Od zera do daggera - poradnik zabójcy by Grash

Temat rozpoczęty przez Grash,

Avatar użytkownika Grash Grash Użytkownik Posty: 18
Grafika wstawiona przez użytkownika
Grafika wstawiona przez użytkownika

Dzisiaj postanowiłem podzielić się moją wiedzą na temat świetnej postaci jaką jest ninja dagger. Ponieważ obecne poradniki, które oglądałem uznaję za mało wartościowe, zapraszam do lektury.

W tym poradniku dowiecie się wszystkiego – jak expić, jakie eq dobierać, jak zarabiać itd.

Zacznijmy… od początku ;)

Na samym wstępie radzę… zrobić sobie wojownika body. Prosta postać, którą od razu szukamy w mieście gildii do oddawania doświadczenia. Gdy takową znajdziemy, idziemy na dzikie psy/wilki/dziki trochę zarobić. Dropimy hematyczne szkatułki, które na samym początku lepiej zostawić i sprzedać – pewne yangi na początku są lepsze od niepewnego dropu. Podnosimy też wachlarze i dzwony i sprawdzamy czy trafi się nam bonus do inteligencji, jeśli tak, zostawiamy, resztę wyrzucamy. Opłaca się także podnosić buty/naszyjniki/zbroje i sprawdzać, czy mają bonus do punktów życia. Jeśli tak, zostawiamy.

Na początku będzie to szło wolno, lecz gdy dorobimy się kilku milionów polecam zainwestować w 50 pelerynek i jedną rękawiczkę złodzieja na pół godziny. (akurat tyle pelerynek spokojnie starczy). Teraz zarabiamy już więcej i gdy mamy jakieś 40-50kk w kieszeni, idziemy do miasta na zakupy.

Warto już teraz przygotować dla naszej ninji takie eq jak: bojowa tarcza +6 (przyda się także na dropku), zbroja na 1 lvl +6, maska na 1 lvl +6, drewniane kolczyki +6.

Na rynku staramy się odnaleźć takie itemki jak: ubranie na 18 lvl +9 z bonusem do pż (wydatek około 10-15kk), tarczę pięciokątną +7 z 4 bonami (często z nno, wydatek około 7-10kk), maski kolczej +5/7 (szczerze nie wiem jaki wydatek, pewnie około 5kk) oraz kozików +9, średnie około 20% na początek (można znaleźć spokojnie za około 25kk). Jeśli zabraknie nam funduszy wracamy dropić hematyczne i dokupujemy także buty/naszyjnik/bransoletkę z punktami życia. Gdy posiadamy to co napisałem, tworzymy naszego daggera. Zakładamy mu ulepszoną tarczę, zbroję, kolczyki, maskę i resztę eq z dropka.

Nie będę tutaj opisywać ciągłego procesu zarabiania, ponieważ przydatne będą dwie postacie na początek – dropek 9 lvl na wilki do hematycznych szkatułek oraz wojownik body 35 lvl z aurą/berkiem na m i bojowcem, do dropienia książek z metinów w m2.

Wracamy do naszej ninji. Expimy sobie ładnie i spokojnie, aż wbijemy 5 lvl. Idziemy odebrać skille do miasta. Bierzemy umiejętności zabójcy, po czym rozdajemy po jednym punkcie w zasadzkę, wirujący, chmurkę i szybki atak. Punkty statystyk rozdajemy bardzo prosto -> 2 zręczność, 1 witalność. Przy czym po wymaksowaniu zręczności do 125 punktów, polecam witalność ładować do 90, a resztę punktów przeznaczyć na siłę. Inteligencji nie dodajemy.

Jeśli chodzi o kolejność skilli, to ja osobiście polecam: trująca chmura->wirujący sztylet->zasadzka->szybki atak->krycie się.

Dlaczego tak? Już tłumaczę: Na początku nie zajmujemy się pvp, zależy nam na komfortowym expieniu. Ninja dagger ma małą siłę uderzeniową z hita, toteż trucie w obszarowej chmurce bardzo się nam przyda (używamy jej przy całym spocie na sobie, dzięki czemu otruwa praktycznie większość mobów = nie regeneruje im się wtedy życie = szybciej je ubijamy). Wirek to świetna umiejętność do expa ze względu, że bardzo łatwo uciec nim, gdy moby nas oblegną i przeczuwamy, że padniemy.

Uwaga ode mnie: gdy nabijemy 35 lvl, warto zresetować zasadzkę i szybki by te dwa punkty przeznaczyć na wbicie jak najszybciej wirującego sztyletu na m. Expiąc dalej nie dodajemy nic w szybki, tylko maksujemy zasadzkę, by na 52 lvlu weszła już na poziom m.
Uwaga nr 2: Warto expić zgodnie z biologiem. Tzn, postój na 35 lvlu by skończyć orkowe zioła/poczytać skille/zarobić dropkiem na ebonitowe kolczyki +9/lepsze koziki. Gdy skończymy orkowe zioła warto expić do 52 lvlu by mieć 3xM skille, w międzyczasie zarabiamy na zbroję 42 lvl +9 / okrągłą tarczę +7 z nno i bonusem na mistyki/orki. Dobrym pomysłem byłoby też zrobienie ebonitowej bransolety na +8 i włożenie jej bonusów takich jak pż i moby na których expimy. Dlaczego ebonitowa bransoleta? Jej wbudowany bonus na +8 działa identycznie jak ostrze u sury wp na poziomie G1. Nie warto jej robić na +9, bo ten bonus już się nie zwiększa. Maska kolcza +9 także byłaby mile widziana.

Na 52 lvlu robimy naprawdę dłuższy postój, by spokojnie skończyć całego dostępnego biologa, misje i zarobek. Wszystkie dostępne fundusze, które zarobimy wydajemy na robienie skilli do poziomu G1. Oczywiście najpierw staramy się o eq, które opisałem wcześniej.

Dalej gra daggerem to już naprawdę przyjemność. W międzyczasie robimy sobie szamankę smok, wbijamy jej błogosławieństwo i pomoc smoka na m1 i bierzemy z nią ślub. (błogosławieństwo jako pierwsze). Czytamy również książki na naszej buffce.

Expimy sobie ładnie do lvla 61, który staje się niejako przełomowy ze względu na możliwość założenia nowej tarczy, co znacząco zwiększy naszej ninji poziom obrony. Taką tarczę najlepiej zrobić w wieży demonów, na targowisku bez problemu można dostać je +7 za grosze, za którymś razem w końcu wejdzie na +9. Najlepiej włożyć do niej na samym początku nno + 15% na blok ciosów. Warto również na naszej ninji systematycznie wbijać polimorfię. Zarabiamy, zarabiamy, aż poziom naszej polimorfii osiągnie w końcu upragnione P. Wtedy expienie to już formalność, zaopatrzamy się w marmury, pierścienie doświadczenia, buffkę, mikstury czerwone/zielone/fioletowe i lecimy do v2 na szpony. Warto również pomyśleć o łuku mroku +9 (bardzo tani, tylko trzeba trafić na dobre średnie), z którym to będziemy robić sieczkę na polimorfii z pająków. Nim się obejrzymy będziemy mieli już 75 lvl i tutaj polecam znów zrobić postój, tym razem o wieeeele dłuższy niż wcześniej.

Robimy biologa, ulepszamy wszystkie 4 skille, by w końcu osiągnąć upragnione 4xP, a także zaopatrzamy się w eq takie jak smocze noże+9 / stalka+9 / skrzydła z dobrymi średnimi+9 i inne przydatne itemki. Zarabiać możemy klasycznie, na hematycznych / w m2 / chodząc do DT i ulepszając itemki. Sposobów jest naprawdę wiele, trzeba tylko trochę własnej ingerencji, a nie stania pod dozorcą w m1.

Dalej zaczyna się już najprzyjemniejsza część gry daggerem, ponieważ exp w grocie jest naprawdę przyjemny, w pvp mało kto ma z nami szanse. Dalej, już każdy dagger sobie poradzi.

Teraz chciałbym zająć się kwestią ekwipunku:

Do pvp polecam takie bony jak: % na ludzi, zręczność, siła, % na przeszywające uderzenie, % na omdlenie, wszelkie możliwe absy na miecze/dwuręczne/sztylety/strzały/wachlarze, % na blok ciosów.

Do expienia polecam takie bony jak: % na potwory, % na krytyka, % na blok ciosów, zręczność, % odporność na strzały, siła przeciw potworom z jakimi obecnie walczymy, % na omdlenie.
Punktów życia nie piszę, bo to chyba normalne, że to podstawowy bonus i każdy o tym wie.

Taktyka:

Jeśli chodzi o exp to jest ona bardzo prosta. Po zlurowaniu spota, staramy się go otruć, po czym dobijamy skillami.

Jeśli chodzi o pvp: warto zacząć od chmury, potem bijemy przeciwnika kilka razy, by wyczuć moment na uderzenie 3x wirującym sztyletem, po czym od razu używamy szybkiego ataku. Dajemy krycie się i czekamy na dogodny moment na uderzenie zasadzką. Przeciwnikowi do tego czasu dużo życia spadnie ze względu na otrucie, więc jest naprawdę ogromna szansa, że padnie już po pierwszej serii.

Zarobek daggerem:

Jak pisałem wcześniej, najlepszym sposobem dla daggera jest zrobienie sobie dropka. Jeśli jednak ktoś się uprze, by zarabiać właśnie tą postacią, to będzie miał trudny początek. W późniejszej fazie można chodzić na DT, czy ubijać bossy na polimorfii.

Moje spostrzeżenia:

Dagger to świetna postać, która w rękach sprawnego gracza potrafi siać postrach na całym serwerze. Jeśli chodzi o nowych graczy, na początku mogą się oni zniechęcić ze względu na częste padanie na spocie i małe dmg, ale gdy później dagger zdobywa wyższe poziomy skilli i lepsze eq, frajda z gry tą postacią jest naprawdę ogromna.

Poradnik jest całkowicie mojego autorstwa, zabraniam kopiowania go na inne fora bez uprzedniego zapytania mojej osoby.

Liczę, że poradnik się spodoba i zachęci niektórych graczy do spróbowania swoich sił na grę zabójcą. Dziękuję za poświęcenie czasu i przeczytanie mojego opisu.

Liczę na komentarze i spostrzeżenia. ;-)

Pozdrawiam, Grash
Post edytowany przez Grash
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Grash, wp ON
Avatar użytkownika HANDLOVIEC HANDLOVIEC Zablokowany Posty: 751
Konkretny poradnik.
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika metinowiec19 metinowiec19 Użytkownik Posty: 123
Użytkownik Dragonov, 2012-10-26 12:36:54 napisał:

Konkretny poradnik.

Czyżbyś zmienił nastawienie do ludzi i ich trudu jakie włożyli w jakąś pracę ?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Jestem jaki jestem i się nie zmienie.ShizolekJP-ON
Avatar użytkownika DaN-MarK DaN-MarK Użytkownik Posty: 335
B.łądny poradnik,ino kolorki by sie przydały i troche to rozdizelic nie wiem, moze w pkt?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Nick: Torwish
Profesja: Sura WP
Lvl: 35 lv (stopka, czas wbijac 2xG)

Masz coś, co potrzebuje/Chcesz cos ode mnie kupic?? PISZ NA PW!!!(koperta obok "wyloguj")

http://memy.pl/mem_84_pozdrawiam_was
Avatar użytkownika milenniumxd milenniumxd Użytkownik Posty: 6
Może wizualnie trochę podupada- proponowałabym tu pogrubić, tam podkolorować; ale treść super i strasznie zachęca do grania ninją. Gratuluję !
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika DaN-MarK DaN-MarK Użytkownik Posty: 335
KONIECZNIE PODPIĄC!!!!!😀
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Nick: Torwish
Profesja: Sura WP
Lvl: 35 lv (stopka, czas wbijac 2xG)

Masz coś, co potrzebuje/Chcesz cos ode mnie kupic?? PISZ NA PW!!!(koperta obok "wyloguj")

http://memy.pl/mem_84_pozdrawiam_was
Avatar użytkownika GrubyRK GrubyRK Użytkownik Posty: 5
Nie no. Poradnik wprost fantastyczny! ;] Dopiero zaczynam swoją przygodę z Ravią i myślę, że wybiorę ninję 😃. Super poradnik, pjona! [5].
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Limonek321 Limonek321 Użytkownik Posty: 18
heh dobijamy 4x p potem odrazu eq +9 heh przesadzasz zanim wbijemy 2x p troche minie ^^ chyba ze serio zrobimy dluga przerwe ale ogolnie poradnik z***bisty ;] pozdro
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika DaN-MarK DaN-MarK Użytkownik Posty: 335
Chciałbym tylko dodac, iz poradnik zainspirował mnie o gry daggerem😃

Obecnie 42 (kozy sr 48, ubranko na 42+9) zasadzka m7 wirek m1 xD

Za max 2 tyg zasadzka G1 i kosa do v1 😃)))
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Nick: Torwish
Profesja: Sura WP
Lvl: 35 lv (stopka, czas wbijac 2xG)

Masz coś, co potrzebuje/Chcesz cos ode mnie kupic?? PISZ NA PW!!!(koperta obok "wyloguj")

http://memy.pl/mem_84_pozdrawiam_was
Avatar użytkownika dawidek90 dawidek90 Użytkownik Posty: 93
no lapa musi byc ladnie ladnie 😛
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Masterczulek Masterczulek Użytkownik Posty: 5
Zagram se ninja ^^
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Avatar użytkownika Grash Grash Użytkownik Posty: 18
Dziękuję za miłe słowa.

Nie jestem zwolennikiem kolorków, bo chodzi o treść, a nie tęczę na ekranie, jednak wytłuściłem najważniejsze moim zdaniem kwestie i podkreśliłem niektóre rzeczy czerwonym kolorem.

Pozdrawiam
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Grash, wp ON

Użytkownicy przeglądający ten wątek (1 os, w tym: zalogowani - 0, anonimowi - 0, goście - 1)

Aktualnie brak zalogowanych użytkowników.